Koncerty z cyklu Kiepura i co dalej?, to już tradycja Festiwali im. Jana Kiepury w Krynicy. Program stworzony został z myślą o najlepszych polskich wokalistach młodego pokolenia, którzy mają już za sobą debiuty na deskach najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce i na świecie. Ich koordynatorem jest uznany śpiewak i pedagog prof. Ryszard Karczykowski, który co roku wyłania wybitnych młodych wokalistów i sprawuje pieczę nad ich przygotowaniami do koncertu. Przez lata na scenie w Pijalni Głównej w Krynicy śpiewały już dziesiątki wokalistów, którzy później odnieśli dalsze sukcesy w kraju i na świecie.
Jacy są uczestniczy tegorocznego koncertu? Jedno wiemy na pewno. Łączy ich wiele: silny głos i bardzo dobry warsztat wokalny, multum nagród zdobytych podczas międzynarodowych konkursów, uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach muzycznych w Polsce i na świecie oraz – co najważniejsze – miłość do muzyki.
Wokaliści zaprezentują się w bardzo zróżnicowanym i wymagającym programie. Usłyszymy utwory m. in. G. Donizettiego, G. Pucciniego, J. Offenbacha, W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego, S. Rachmaninova, oraz polskich kompozytorów, w tym: S. Moniuszki i W. Żeleńskiego.
Lucyna Jarząbek – sopran,
Alina Adamski – sopran,
Daria Proszek – mezzosopran,
Hubert Walawski – tenor,
Łukasz Jakubczak – bas,
Adam Zaremba – baryton,
Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej
Sławomir Chrzanowski - dyrygent
Prowadzenie: Krystian Nehrebecki
Scenariusz i reżyseria prof. Ryszard Karczykowski
Program
1. W.A. Mozart – uwertura do opery Dyrektor Teatru – Orkiestra
2. W.A Mozart – recytatyw i aria Fiordiligi Temerari, sortite fuori di questo loco z opery Cosi fan tutte – Lucyna Jarząbek
3. G. Donizetti – aria Nemorino Quanto e bella, quanto e cara z opery Napój miłosny – Hubert Walawskir
4. J. Massenet – aria Charlotte Va! Laisse couler mes larmes z opery Werter – Daria Proszek
5. S. Rachmaninov – aria Aleko Wies tabar spit z opery Aleko – Łukasz Jakubczak
6. G. Verdi – aria Gildy Caro nome z opery Rigoletto – Alina Adamski
7. P. Czajkowski – aria Jeleckiego Ja was lublu z opery Dama pikowa – Adam Zaremba
8. W. A. Mozart – duet Fiordiligi i Dorebelli Ah guarda, sorella z opery Cosi fan tutte – Lucyna Jarząbek, Daria Proszek
9. W. Żeleński – aria Janka Gdy ślub weźmiesz z twoim Stachem z opery Janek – Hubert Walawski
10. S. Moniuszko – aria Skołuby Ten zegar stary z opery Straszny dwór – Łukasz Jakubczak
11. L. Różycki – walc Caton z opery Caton – Alina Adamski
12. J. Offenbach – duet Barkarola Belle nuit ô nuit d'amourz opery Opowieści Hoffmana – Lucyna Jarząbek, Daria Proszek
***
1. G. Puccini – intermezzo z opery Manon Lescaut – orkiestra
2. G. Puccini – aria Manon Sola, perduta, abbandonata z opery Manon – Lucyna Jarząbek
3. C. Gounod – aria Walentego Avant de quitter ces lieux z opery Faust – Adam Zaremba
4. C. Saint-Saens – aria Dalili Amour! Viens aider ma faiblesse! z opery Samson i Dalila – Daria Proszek
5. E. De Curtis – pieśń neapolitańska Non ti scordar di me – Hubert Walawski
6. L. Bernstein – Glitter and be gay z opery Candide – Alina Adamski
7. G. Rossini – aria Don Basilio La calunnia è un venticello z opery Cyrulik Sewilski – Łukasz Jakubczak
8. E. Kunneke – walc Julli Stralende Mond z operetki Kuzynek z Księżyca – Lucyna Jarząbek
9. S. Moniuszko – aria Miecznika Kto mych dziewek z opery Straszny dwór – Adam Zaremba
10. R. Siecinski – pieśń Wien, Wien nur du allein z filmu Wien, du Stadt meine Traume – Daria Proszek
11. A. Lara – Granada – Hubert Walawski
12. J. Strauss – aria Adeli Mein Herr Marquis z operetki Zemsta nietoperza – Alina Adamski
13. R. Rodgers – W pewien piękny wieczór z musicalu Południowy Pacyfik – Adam Zaremba
14. I. Kalman – Joj Mamam z operetki Księżniczka czardasza – wszyscy wykonawcy
Galeria wykonawców:

Alina Adamski sopran
Członkini Międzynarodowego Studia Operowego w Zurychu. Stypendystka programu Erasmus (studia w Conservatorio di Musica F. Venezze). Brała udział w kursach prowadzonych m. in. przez: E. Biegas, B. Makala, U. Rheinemanna, B. Hurley.
Czytaj więcej
Lucyna Jarząbek sopran
Studentka III roku studiów doktoranckich Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu nagród, w tym: specjalne wyróżnienie w XVI Konkursie Wokalnym im. I. Godina (Vrable), wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie im. A. Dvořáka (Karlove Vary, 2014), III nagrodaw II Turnieju Kameralnym (Bydgoszcz, 2015), nagroda specjalna na III Międzynarodowym Konkursie im. O. Edelamanna (Wiedeń, 2015), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. R. Tebaldi (San Marino, 2015), III nagroda i nagrody specjalne na II Międzynarodowym Konkursie im. E. Martón (Budapeszt, 2016).
Czytaj więcej
Daria Proszek mezzosopran
Od roku 2013 jest studentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab. Agnieszki Monasterskiej. W 2016 ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Podczas 52. Festiwalu im. Jana Kiepury wystąpi w koncercie Kiepura i co dalej?, Podczas którego wschodzące gwiazdy polskiej wokalistyki zaprezentują swój talent w przebojach z oper i operetek.
Czytaj więcej
Hubert Walawski tenor
W 2014 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie dr T. Zagórskiego. Debiutował jako: Bougrelas (Ubu Rex K. Pendereckiego) w Operze Bałtyckiej i Bohater (The Angel of The Odd B. Coli) w Operze Poznańskiej.
Czytaj więcej
Adam Zaremba baryton
Ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. M. Witkiewicza (2011). Uczestnik kursów prowadzonych przez P. Eswooda, M. Robavsa, W. Zalewskiego.
Czytaj więcej
Łukasz Jakubczak bas
Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie K. Wielkiego w Bydgoszczy. Studia licencjackie na Wydziale Wokalno - Aktorskim ukończył w klasie prof. L. Skrla w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest studentem w klasie dr hab. J. Greszty.
Czytaj więcej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej orkiestra
Działa od 1950. Bierze udział w licznych festiwalach muzycznych. Muzycy współpraują z wieloma wybitnymi osobowościami świata muzycznego koncertując na Słowacji, w Rocji, Japonii i innych krajach.
Czytaj więcej
Sławomir Chrzanowski dyrygent
Dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej, z którą dał blisko 2000 koncertów w kraju i za granicą, m. in. na festiwalach: Gaude Mater, Viva il canto, Zabrzański Festiwal Muzyki, Silesia-Pradziad, Trnawska Wiosna Muzyczna, Pro Baltica, Jana Kiepury. Dyrygował ponad 60 orkiestrami na świecie, w tym: Chicago Philharmonic, Wuhan Symphony, Filharmonii Ostrawskiej, Morawskiej i Karlovych Varów, większością polskich orkiestr filharmonicznych i kameralnych.
Czytaj więcej
Krystian Nehrebecki prowadzenie
Aktor, reżyser, animator życia artystycznego, dyrektor instytucji kultury. Ukończył krakowską PWST i paryską Ecole de Mime Dramatique.Stypendysta MKiDN i uczestnik kursów na Uniwersytecie Stanowym Wisconsin – Milwaukee.
Czytaj więcej