Tomasz Kuk - tenor

Tomasz Kuk - tenor

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie Prof. Wojciecha Jana Śmietany. Jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych. Zdobył m.in. I nagrodę na Konkursie Wokalnym we Wrocławiu (1994), II nagrodę regulaminową oraz nagrodę specjalną na Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju (1996). Na VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1997) otrzymał III nagrodę regulaminową oraz nagrodę specjalną za wykonanie arii Jontka z opery Halka S. Moniuszki. W 1999 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. V. Belliniego w Caltanissettcie. Na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Moniuszki w Waszawie zdobył nagrodę.

Tomasz Kuk ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych estradowych, m.in. wykonania „Stabat Mater” A. Dvořaka pod dyrekcją H. Rillinga, „Mszy Es-dur” F. Schuberta pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego, „Requiem” W. A. Mozarta, „Requiem” G. Verdiego pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego, „IX Symfonii” L. van Beethovena, „Petite Messe Solenelle” G. Rossiniego, cyklu pieśni „Schöne Müllerin” F. Schuberta, „Dichterliebe” R. Schumanna.

Współpracuje z Operą Krakowską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie w przedstawieniach premierowych na zagranicznych scenach operowych, m.in w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

Artysta występował wielokrotnie jako: Ismael w „Nabucco”  G. Verdiego, Alfred w „Traviacie” G. Verdiego, Macduff w operze „Macbeth” G. Verdiego, Carlo w „Joannie d’Arc” G. Verdiego, Duca w „Rigoletto” G. Verdiego, Radames w „Aidzie” G. Verdiego, Manrico w „Trubadurze” G. Verdiego, Don Jose w „Carmen” G. Bizeta, Artur  w „Łucjii z Lammermoor” G. Donizettiego, Tebaldo w „Capulettie i Montecchi” V. Belliniego, Turiddu w „Rycerskości wieśniaczej” P. Mascagniego, Jontek w „Halce” S. Moniuszki, Stefan w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki, Idamor w „Parii” S. Moniuszki, Princ w „Rusałce” A. Dvoraka, Leński w „Eugeniuszu Onieginie” P. Czajkowskiego, Cavaradossi w „Tosce” G. Pucciniego, Pincerton w „Madama Butterfly” G. Pucciniego, Rudolf w „Cyganerii” G. Pucciniego ,  Kalaf  w „Turandot” G. Pucciniego, Bacchus w „Ariadnie na Naxos” R. Straussa.

Kup bilet przez internet

 

Organizatorzy:
Partner główny:
Partnerzy strategiczni:
Partnerzy:
Sponsorzy:
Patroni medialni:

Lista koncertów:

15 Sierpień 2016 20:00. "Aria dla Krynicy" - 50. rocznica śmierci patrona festiwalu

Wystąpią: Artur Ruciński, Katarzyna Oleś-Blacha, Agnieszka Rehlis, Tomasz Kuk, Jacek Ozimkowski, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Piotra Wajraka.
Prowadzenie: Elżbieta Gładysz, Leszek Mikos.
Miejsce: Pijalnia Główna, Al. L. Nowotarskiego 9/3.
Wstęp: bilety 80-200 zł

Tutaj znajdą Państwo szczegółowy program koncertu


16 Sierpień 2016 11:00. Spotkanie z artystą 16.08.2016

Gość: Maestro Piotr Wajrak,

Wystąpią: Katarzyna Oleś-Blacha - sopran, Tomasz Kuk - tenor, Jacek Ozimkowski - bas.

Przy fortepianie: Mariola Cieniawa – Puchała.

Prowadzenie – Marta Lizak.


Pozostali artyści:

Kontakt:

50. FESTIWAL IM. JANA KIEPURY
33-380 Krynica-Zdrój Piłsudskiego 19
18 471 07 50
Faks: 18 471 07 55